Wybierz region

Wybierz miasto

  25. EDD. Jemielnica zaprasza!

  Pocysterski zespół klasztorny
  Jemielnica, ul. Wiejska/

  09:00 Od 9.09.2017 do 10.09.2017

  • Wstęp wolny

  Zachęcamy do udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa, największego w Europie wydarzenia promującego dziedzictwo kulturowe. Co roku we wrześniu kraje, w ktorych odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące.

  Zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego hasło przewodnie 25. edycji EDD w Polsce brzmi: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”.

  ***

  25. Europejskie Dni Dziedzictwa 2017
  Krajobraz dziedzictwa-dziedzictwo krajobrazu

  09 - 10 września 2017
  Jemielnica zaprasza!
  Jemielnica, woj. opolskie
  Pocysterski kompleks zabudowań

  Zapraszamy do zwiedzania pocysterskiego kompleksu zabudowań w tym zabytkowego spichlerza z przełomu XVIII i XIX w. położonego w Jemielnicy przy ul. Wiejskiej.

  9 września w godz. 9.00 - 15.00 (sobota)
  10 września 12.00 – 16.00 (niedziela)

  Będzie rownież możliwość zwiedzenia kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia najświętszej Marii Panny, gdzie ostatnio odkryto wsporniki i relikty malowideł poźnoromańskich. Ponadto w programie rownież spacer edukacyjny po Jemielnicy i zwiedzanie m.in. pomnika poległych żołnierzy francuskich, a także chwila relaksu w przepięknym otoczeniu stawu kościelnego. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Eko triki w domowych porządkach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie?