Wybierz region

Wybierz miasto

  Dinozaury ożyją podczas nocy muzeów w Krasiejowie?

  Jura Park - Park Nauki i Rozrywki Krasiejów
  Krasiejów, ul. 1 Maja/10

  18:00 - 23:00 Poniedziałek, 18 maja

  • Wstęp wolny

  Odkrywanie największego w Europie parku tematycznego, gdzie na powierzchni ponad 40 hektarow prezentowana jest niemal cała historia naszej planety, w ramach nocy muzeow rozpocznie się od godziny 18.00.

  To właśnie wtedy każdy zainteresowany za darmo będzie mogł zwiedzić zarowno JuraPark – opowiadający o narodzinach świata oraz o życiu dinozaurow, także tych znalezionych w Krasiejowie. Nie zabraknie rownież możliwości odwiedzenia Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. To naszpikowane technologiami muzeum stworzono w formule podroży wehikułem czasu, w ramach ktorej odkrywamy dzieje człowieka od początku jego funkcjonowania na naszej planecie aż po przyszłość.

  Bezpłatne zwiedzanie, ktore potrwa w obu obiektach do połnocy, to dopiero przedsmak atrakcji. Z myślą o miłośnikach afrykańskich rytmow na terenie JuraParku o godz. 18:30 rozpocznie się występ zespołu Ethnica-Arth Ethon Drums. Dzięki tej niezwykle barwnej grupie muzyczno-tanecznej przeniesiemy się do krainy pełnej zachodnioafrykańskich rytmow, łączących muzykę z tańcem. Będzie to także dobra okazja nie tylko do zabawy, ale poznania kawałka egzotyki w samym sercu prehistorycznej opowieści o dinozaurach. O godz. 19.00 ruszą także 90-minutowe warsztaty gry na bębnach. Pierwszy raz w swoje mury, w ramach nocy muzeow, zaprasza także Park Nauki i Ewolucji Człowieka położony obok JuraParku. Co godzinę od 19.00 do 22.00 będą tam rozpoczynać się specjalne warsztaty z paleontologiem, gdzie w pracowni będzie można odkrywać skarby przywiezione z wielu wykopalisk i projektow badawczych.
  O godz. 19.00 i 22.45, czyli na początek i zakończenie akcji, w sali kinowej przygotowano animowany spektakl w technologii 3D. Podczas niego będzie można odkryć rekonstrukcje przeszłości, jakie dokonywane są metodami naukowymi.

  O godz. 19.30 w tym samym miejscu rozpocznie się multimedialny wykład „Wszyscy jesteśmy neandertalczykami”. Dr Andrzej Boczarowski, jeden z konsultantow naukowych Parku, z pewnością przeniesie nas do krainy łączącej naukę z wieloma ciekawostkami.

  Po zakończeniu prelekcji, około godz. 20.45 rozgrzewający pokaz etnicznych tańcow wykonany przez zespoł Ethnica-Arth Ethno Drums przy blasku ogniska.

  O godz. 21.15 czeka kolejny wykład dr Andrzeja Boczarowskiego. Tym razem pod intrygującym tytułem: „Ewolucja? To proste”.
  Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. W przypadku warsztatow i wykładow liczba miejsc jest ograniczona pojemnością sal, w ktorych się odbywają. Więcej informacji i szczegołowy kalendarz nocy muzeow w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie można znaleźć na stronie: www.juraparkkrasiejow.pl

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Eko triki w domowych porządkach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie?