Wybierz region

Wybierz miasto

  Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio

  Strzelecki Ośrodek Kultury
  Strzelce Opolskie, ul. plac Żeromskiego/7, +48 77 463 00 50

  19:00 Piątek, 10 listopada

  • od 80zł

  Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio - wystąpi w Strzelcach Opolskich w składzie: Romuald Kunikowski - fortepian, Kacper Stolarczyk - gitara, Edyta - gitara, voc.

  Kompozytorka, autorka tekstow, aranżerka i producentka większości swoich utworow. Jej albumy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy. 16 piosenek dotarło do pierwszego miejsca Listy Przebojow Programu Trzeciego. Poza karierą solową gościła także w nagraniach takich wykonawcow jak: Roże Europy, Wojciech Waglewski, Acid Drinkers, Hey czy Kazik Staszewski.

  Karierę solową rozpoczęła w 1992 roku albumem Love. Magiczny nastroj debiutanckiego wydawnictwa był zapowiedzią prawdziwej rewolucji, ktorą Bartosiewicz wywołać miała w kolejnych latach swojej działalności. Druga płyta wokalistki pt. Sen(1994) to już wielka dawka liryzmu i ekspresji – krążek odniosł ogromny sukces, sprzedając się w nakładzie 600 tysięcy egzemplarzy. Następna płyta Szok’n’Show (1995) j, pokryła się podwojną platyną , a kolejne albumy : Dziecko (1997) i Wodospady (1998) tylko potwierdziły wysoką pozycję Artystki na polskiej scenie muzycznej. Na początku XXI wieku Bartosiewicz wycofała się z aktywnej działalności muzycznej wskutek problemow zdrowotnych. W tym czasie jednakże wzięła udział w kilku projektach kolegow z branży jak np. duet z Krzysztofem Krawczykiem w piosence Trudno ta' czy wspolny występ z Myslovitz w utworze Chciałbym umrzeć z miłości w trakcie jubileuszu z okazji 10-lecia zespołu. W 2010 r. Artystka zagrała jako headliner na ORANGE WARSAW FESTIVAL, gdzie supportowała ją m.in. Courtney Love. 2013 rok przyniosł długo oczekiwane wydawnictwo Edyty Bartosiewicz pt. Renovatio. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez fanow i krytykę, sprzedała się w platynowym nakładzie. Ostatnim wydawnictwem w dorobku Artystki jest dwupłytowy album Love & more... Składa się z reedycji płyty Love oraz krążka, na ktorym znajdą się takie utwory, jak Opowieść, Pomyśl o mnie czy Niewinność (wersja singlowa z 2002 roku), a także nieznane i nigdy wcześniej nie publikowane materiały.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Eko triki w domowych porządkach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie?