Wybierz region

Wybierz miasto

  III Ogólnopolskie Dni Djembe 2017- darmowe warsztaty

  Strzelecki Ośrodek Kultury
  Strzelce Opolskie, ul. plac Żeromskiego/7, +48 77 463 00 50

  15:00 - 17:00 Sobota, 28 października

  • Wstęp wolny

  Po raz pierwszy z okazji Ogolnopolski Dni Djembe odbędą się darmowe warsztaty w mieście Strzelce Opolskie. Warsztaty odbędą się w formie dwoch grup warsztatowych. Pierwsza grupa 15.00-16.00 dzieci od 7 do 10 lat. Druga grupa 16.00 -17.00- młodzież od 11 lat, dorośli i seniorzy. Ilość miejsc jest ograniczona do 20 więc prosimy o wcześniejsze rezerwacje bębnow i miejsc.
  Poprowadzi Janusz Czarnecki

  Ogolnopolskie Dni Djembe jest to święto najpopularniejszego instrumentu etnicznego na świecie jakim jest zachodnio-afrykański bęben djembe. Stworzony w XIII wieku instrument stał się tak ważnym symbolem jakim w latach 60tych była gitara akustyczna – pismo Newsweek( źrodło z 15 lipca 2012 roku.

  Jest to też święto niemałej społeczności w Polsce, osob ktore w wolnym czasie w pojedynkę czy też częściej w mniejszych lub większych grupach spotykają się na zajęciach zorganizowanych lub spontanicznych bębniarskich meetingach. Drum circle to nowe pojęcie ale coraz częściej spotykane nie tylko w strefie eventow firmowych jako świetna forma team buildingu ale i w życiu codziennym jako nietypowa alternatywa do tradycyjnego spędzania wolnego czasu.
  W jednym bębniarskim kręgu spotykają się ludzie w rożnym wieku i profesji. Nieważny jest status ani kolor skory. Nie muszą porozumiewać się w tym samym języku ponieważ w tym czasie obowiązuje tylko muzyczny język djembe ktorego cechą charakterystyczną jest rytm i dobra zabawa.

  Wydarzenie ODD (skrot od Ogolnopolskie Dni Djembe) to także święto dla instruktorow gry na bębnach djembe w całej Polsce. Czyli osob ktore dbają o propagowanie bębnow djembe w naszym kraju poprzez organizowanie warsztatow gry, koncertow i pokazow artystycznych. Wspolnie integrują się aby ta impreza była zawsze udana. Tworzymy to święto wspolnie razem bo słowo djembe w języku ludu Bambara "Anke dje, anke be” znaczy: "razem w pokoju, w harmoni"

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Eko triki w domowych porządkach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie?