Wybierz region

Wybierz miasto

  Muzyczne Spotkanie Z Afryką

  Powiatowe Centrum Kultury
  Strzelce Opolskie, ul. Dworcowa/23, +48 77 412 30 13

  12:00 - 13:30 Sobota, 24 lutego

  • Wstęp wolny

  W imieniu Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Szkoły Specjalnej "Osemka" zapraszamy wszystkich serdecznie na "MUZYCZNE SPOTKANIE Z AFRYKĄ".

  To pierwsze takie wydarzenie w Strzelcach Opolskich! Nasze miasto odwiedzi mistrz muzyki zachodnio-afrykańskiej z Gwinei- Mansa Camio razem ze swoją rodziną. Będziemy mieli okazję poznać korzenie gry na bębnach djembe i dun-dun, oraz pieśni etniczne z plemienia Malinke w wiosce Baro w środkowo wschodniej Gwinei. Spotkanie ma na celu przybliżenie kultury zachodnio-afrykańskiej w jak najciekawszej formie.

  Mansa Camio jest jedynym na świecie mistrzem djembe ktory czuje się bardzo odpowiedzialny za przekazywanie tradycji muzyki, tańca i kultury regionu Gberedou w Gwinei. Gra na nich od 4 roku życia. Od 1994 roku regularnie jeździ do Europy, gdzie naucza i koncertuje. Jest założycielem rodzinnej grupy perkusyjnej Sofoli, ktora gra na miejscowych uroczystościach,a także na europejskich festiwalach muzyki świata.Wydali już siedem albumow muzycznych.
  Nasi afrykańscy goście dadzą nam rownież pokaz tańca, oraz opowiedzą nam o tradycjach Afryki Zachodniej (Gwinei). Będzie też możliwość wykonania sobie pamiątkowych zdjęć z rdzennymi mieszkańcami czarnego lądu.

  BEZPŁATNE wejściowki
  SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Wiesz, jak się żyje w Polsce? To pewnie bez problemu odpowiesz na 10 pytań