Wybierz region

Wybierz miasto

  Myrczek & Tomaszewski

  Cafe Kultura. Kawiarnia Artystyczno Literacka
  Strzelce Opolskie, ul. Stefana Wyszyńskiego/7

  19:00 Piątek, 3 listopada

  • Brak informacji o cenie

  Projekt tworzą dwaj wybitni muzycy jazzowi: wokalista jazzowy roku 2015 i 2016 wg czytelnikow pisma "Jazz Forum", laureat Grand Prix i nagrody publiczności Shure Montreux Jazz Voice Competition w Szwajcarii - Wojciech Myrczek oraz zwycięzca wszystkich najważniejszych konkursow jazzowych w Polsce, pianista, kompozytor i producent muzyczny wspołpracujący z czołowką polskiej i światowej sceny muzycznej - Paweł Tomaszewski.

  Siła duetu tkwi w przenikaniu się dwoch indywidualności, ktore emanują charyzmą, muzyczną pomysłowoscią i dbałoscią o każdy dzwiękowy szczegoł. Prowadzą muzyczny dialog, nie stroniąc od niebanalnej piosenki, szalonej improwizacji, chwil zadumy - zawsze jednak z poczuciem dobrego humoru. W swoim scenicznym dialogu odwołują się do standardow muzyki jazzowej i popowej, ktore pod ich auspicjami zyskują nieznane dotąd kształty.

  Jesienią 2014 roku ukazała się płyta duetu "Love Revisited". Sam album, jak i promujące go koncerty zostały entuzjastycznie przyjęte przez publicznosc w Polsce i Europe.

  Swoją muzykę artysci prezentowali w prestiżowych salach koncertowych takich jak NOSPR w Katowicach, Konserwatorium w Sankt Petersburgu, Filharmonia Zabrzańska, Filharmonia Świętokrzyska, Instytut Finski w Paryżu, BMC Opus Jazz Club w Budapeszcie, Teatr Roma w Warszawie oraz na scenach festiwali Montreux Jazz Festival w Szwajcarii, Bielska Zadymka Jazzowa, Kolory Polski Festiwal Filharmonii Łodzkiej, Jazz nad Odrą, Festiwal Pianistow Jazzowych w Kaliszu, Sofia Jazz Peak Festival w Bułgarii, Celje International Jazz Festival na Słowenii i wielu innych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Wiesz, jak się żyje w Polsce? To pewnie bez problemu odpowiesz na 10 pytań