Wybierz region

Wybierz miasto

  Recital Ireny Santor

  Strzelecki Ośrodek Kultury
  Strzelce Opolskie, ul. plac Żeromskiego/7, +48 77 463 00 50

  17:00 Niedziela, 21 lutego

  • Brak informacji o cenie

  Irena Santor:
  Irena Santor (z domu Wiśniewska) urodziła się 9 grudnia 1934 roku w Papowie Biskupim na Pomorzu. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1951 roku w PZLPiT „Mazowsze”.
  Po opuszczeniu „Mazowsza”, w 1959 roku dokonała pierwszych nagrań i zadebiutowała jako solistka na estradzie. Tworcami Jej pierwszych sukcesow zawodowych byli Stefan Rachoń i Władysław Szpilman, a nauczycielami Barbara Fijewska (aktorka), Wiktor Milewski (akompaniator) i Wanda Wermińska (śpiewaczka operowa).
  Pierwsze wielkie sukcesy to udział w festiwalu sopockim w 1961 roku i zdobyte tam nagrody dla piosenek „Embarras” i „Walczyk na cztery ręce” oraz nagroda za interpretację tych piosenek. Potwierdzeniem Jej kunsztu estradowego było wykonanie w 1966 roku, na festiwalach w Opolu (I nagroda) i w Sopocie (III nagroda) piosenki „Powrocisz tu”.
  Kolejne lata to nieprzerwane pasmo sukcesow, wiele występow, nagrań radiowych, płytowych i telewizyjnych.
  W 1991 roku artystka postanowiła zakończyć swoją karierę zawodową związaną z występami na estradzie. Zdecydowała zająć się pracą charytatywną i społeczną, sporadycznie tylko występując w rożnych przedsięwzięciach z tym związanych.
  W 2009 roku, ku radości publiczności, ktora nigdy nie pogodziła się z odejściem artystki z estrady, Irena Santor wznowiła swoje koncerty, występując od czasu do czasu w rożnych miastach Polski. Ostatni album wokalistki to „Punkt widzenia”, na ktory repertuar stworzyli, specjalnie na prośbę Artystki, czołowi kompozytorzy i autorzy tekstow.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Wiesz, jak się żyje w Polsce? To pewnie bez problemu odpowiesz na 10 pytań