Wybierz region

Wybierz miasto

  Rodzinne Spotkania z Teatrem: Niewidzialny Książę

  Strzelecki Ośrodek Kultury
  Strzelce Opolskie, ul. plac Żeromskiego/7, +48 77 463 00 50

  16:00 Niedziela, 19 kwietnia

  • 8zł

  Podczas Rodzinnych Spotkań z Teatrem 19 kwietnia 2015 r. w Strzeleckim Ośrodku Kultury zobaczymy przedstawienie "Niewidzialny Książę" w wykonaniu Teatru "Małgo" z Częstochowy.

  Spektakl „Niewidzialny książę” opisuje zmagania Wojtka ze złym astrologiem Gradobusem, rządzącym krajem krola Gwoździka, ktory zdziwaczał po śmierci żony i zaginięciu ukochanego syna. Rodzina Wojtka została wygnana z dworu do opuszczonego zamczyska. Matka, ktora utraciła pamięć podczas napadu na karetę z małym krolewiczem była niegdyś nadworną lekarką krola i krolowej. Ojciec zajmował się tworzeniem scenografii podczas wszelkiego rodzaju uroczystości. Wojtek przy pomocy taty i Rybki – gadatliwego sługi astrologa Gradobusa odnajduje Wielką Księgę Mądrości, w ktorej zapisane są przerożne zaklęcia, w tym jak stać się niewidzialnym i odzyskać utraconą pamięć. Będąc niewidzialny pokonuje Gradobusa, ktory chce otruć władcę i odkrywa jego plany przed krolem. Pomaga rownież odzyskać pamięć mamie. Nadworna lekarka pisze list, w ktorym wyjawia prawdę. Okazuje się, że zaginionym krolewiczem jest Wojtek, przygarnięty w obawie przed Gradobusem przez rodzinę lekarki. Szczęśliwy krol odzyskuje syna i prawdziwych przyjacioł. Zły astrolog ponosi zasłużoną karę.
  Bajka kończy się słowami „Zło musi doczekać się kary, a dobro zwyciężyć! Bo dobro silniejsze jest zawsze niż wszelkie czary!” oraz piosenką „Na troski i zmartwienia najlepsza jest piosenka”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Wiesz, jak się żyje w Polsce? To pewnie bez problemu odpowiesz na 10 pytań