Wybierz region

Wybierz miasto

  ROOSTER (trio z Opola)

  Cafe Kultura. Kawiarnia Artystyczno Literacka
  Strzelce Opolskie, ul. Stefana Wyszyńskiego/7

  19:00 Piątek, 26 czerwca

  • 10zł

  ROOSTER to skład, ktorego muzyczny wyraz charakteryzują najlepiej terminy: blues i rock. To właśnie na styku tych gatunkow odnaleźć można stylistyczne oblicze zespołu, w ktorego skład wchodzą muzycy z bogatym doświadczeniem scenicznym i studyjnym. Wśrod osob znających naszą tworczość usłyszeć można jednak opinie, że w jej warstwie muzycznej pobrzmiewają jazzujące nuty, a tekstom nie sposob odmowić poetyckich akcentow kojarzonych zwykle ze środowiskiem tzw. „poezji śpiewanej”. Cieszy nas rożnorodność komentarzy, pamiętamy o tym, że co odbiorca to opinia i zależy nam na tym, żeby dotrzeć do jak najliczniejszego ich grona.

  Muzyka, ktorą tworzymy jest owocem naszych poszukiwań, ale też naturalną konsekwencją wpływow i inspiracji, ktorym podlegaliśmy kiedyś, i ktorym nadal podlegamy. Niewątpliwie tym pierwszym, najjaśniejszym drogowskazem na naszej drodze jest muzyka lat 60-tych, a może należałoby powiedzieć – rewolucja muzyczna lat 60-tych – niczym nieskrępowana tworczość, bogactwo form, a jednocześnie szczerość i prostota przekazu „ubranego” w natura

  "Heavy blues" to tytuł właśnie wydanej przez opolski zespoł Rooster płyty.
  - To bardzo rożnorodna płyta, gdzie głownymi autorami tekstow i muzyki jesteśmy my, choć nie tylko - zdradza Grzegorz Grunwald, gitara i śpiew w zespole. - Płyta jest bardziej dynamiczna i śmielsza, niż ta pierwsza. Siedzieliśmy w studiu dłużej, by osiągnąć planowany efekt. Sięgnęliśmy też po piosenkę Sojki i tekst Witkacego.

  Muzycy wydali płytę własnym sumptem. 10 września Rooster zagra koncert w Filharmonii Opolskiej.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Wiesz, jak się żyje w Polsce? To pewnie bez problemu odpowiesz na 10 pytań