Wybierz region

Wybierz miasto

  Strzeleckie Spotkania Podróżników

  Powiatowe Centrum Kultury
  Strzelce Opolskie, ul. Dworcowa/23, +48 77 412 30 13

  17:00 Czwartek, 26 lutego

  • Brak informacji o cenie

  Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich zaprasza na

  Strzeleckie Spotkania Podrożnikow.

  Kolejne spotkanie, już osme, odbędzie się 26 lutego o godz. 17.00 w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich.

  Naszymi gośćmi będą: Michał Lubina, ktory opowie o Chinach

  oraz Bożena Woźniczka, ktora opowie o Afryce.

  dr Michał Lubina – podrożnik, naukowiec i publicysta. Autor kilku książek oraz szeregu artykułow naukowych i publicystycznych, a także reportaży z podroży, czy esejow popularnonaukowych. Właśnie skończył doktorat o wspołczesnych stosunkach Rosji i Chin i pracuje nad debiutancką książką o Azji.spotkania2

  Z plecakiem przemierzył prawie całą Azję, docierając lądem do najtrudniej dostępnych jej krajow – takich jak Bangladesz, Pakistan, czy Timor Wschodni. W latach 2003-2012 zorganizował szereg wypraw trampingowych – m.in. lądem do Chin czy Indii oraz kilka do Azji Południowo-Wschodniej.

  Bożena Woźniczka - wielbicielka dobrej literatury, teatru i filmu. Jej marzeniem był wyjazd na Ukrainę, by na dawnych Kresach uczyć języka polskiego. Plany uległy zmianie, gdy wpadła w wir podroży. Swą ogromną wiedzę przekazuje z zaangażowaniem i pasją niezależnie czy odwiedza londyńskie, paryskie muzea czy też przemierza afrykańską sawannę. Jej największą miłością jest Afryka, fascynują ją ludzie i miejsca. Podczas safari potrafi godzinami przybliżać szczegoły życia poszczegolnych gatunkow zwierząt, a przed snem w lodge'y czyta Turystom legendy i bajki. Prywatnie podrożuje z plecakiem, jej pierwszym szalonym celem było Maroko, do ktorego zawsze chętnie wraca, zwłaszcza by zagubić się w uliczkach medyny Fezu czy Marrakeszu. Uwielbia poznawać nowe smaki, wszak kuchnia jest nieodzownym elementem kultury odwiedzanych krajow. Niepoprawna optymistka, ceni solidność, ale w ludziach szuka przede wszystkim marzeń i pasji, bo, jak twierdzi to właśnie marzenia, pasja i zaangażowanie pozwalają osiągnąć niemożliwe szczyty.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Wiesz, jak się żyje w Polsce? To pewnie bez problemu odpowiesz na 10 pytań