Wybierz region

Wybierz miasto

  Szymon Mika Trio "Unseen"

  Cafe Kultura. Kawiarnia Artystyczno Literacka
  Strzelce Opolskie, ul. Stefana Wyszyńskiego/7

  19:00 Sobota, 17 grudnia

  • Brak informacji o cenie

  Szymon Mika (ur. 1991) – jeden z najbardziej utalentowanych gitarzystow jazzowych młodego pokolenia, zdobywca Pierwszej Nagrody na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Gitarowym im. Jarka Śmietany (2015), Grand Prix Indywidualność Jazzowa na festiwalu Jazz nad Odrą (2012) oraz wielu innych nagrod i wyrożnień. Zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem.

  W 2016 roku uzyskał tytuł magistra na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, naukę kontynuuje w Bazylei na Jazz Campus pod okiem takich wykładowcow jak: Mark Turner, Peter Bernstein, Miguel Zenon, Jorge Rossy, Larry Grenadier, Jeff Ballard, Guillermo Klein, Lage Lund, Bill McHenry, Mike Moreno, Jon Cowherd, Julian Lage.
  Na co dzień koncertuje z czołowką polskich muzykow, wspołtworząc nietuzinkowe projekty – Joachim Mencel Artisena, Adam Bałdych Sextet, Piotr Budniak Essential Group, Adam Kawończyk Quartet, Ida Zalewska Quintet.
  O jego grze z entuzjazmem wypowiadają się takie osobowości jak Peter Bernstein, Mike Stern czy John Abercrombie. Występował na licznych festiwalach muzycznych w Polsce i zagranicą, między innymi Montreux Jazz Festival czy Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami.
  Komponuje także autorską muzykę, jej probki znalazły się do tej pory na płytach Organ Spot, Mateusz Pałka/Szymon Mika Quartet oraz najnowszym albumie nagranym z udziałem wybitnego perkusisty z Izraela Zivem Ravitzem – „Unseen”

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Eko triki w domowych porządkach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie?