Wybierz region

Wybierz miasto

  Temponauci i specjalne pokazy 1 maja

  Jura Park - Park Nauki i Rozrywki Krasiejów
  Krasiejów, ul. 1 Maja/10

  09:00 Niedziela, 1 maja

  • Brak informacji o cenie

  Już wyprawa na Opolszczyznę może być wyjątkowa. Stolica polskiej piosenki oprocz niezwykłej starowki może zaproponować turystom wiele atrakcji pełnych smakow. Jednak w poszukiwaniu pasji pełnej odkrywania, nie tylko w rodzinnym gronie, warto pojechać do oddalonego o niecałe 20 kilometrow Krasiejowa. To miejsce już kilka razy zmieniło dzieje światowej nauki. Odnaleziono tam m.in. uważanego za dziadka dinozaurow – Silezaura, ktorego można spotkać na ternie JuraParku razem z innymi 200 modelami dinozaurow odtworzonymi zgodnie z najwyższymi naukowymi standardami.
  Spotkaj dinozaury
  Całą podroż w czasie warto jednak rozpocząć od wycieczki po tunelu czasu. 300-metrowe kino 3D połączone z podrożą specjalną kolejką pozwoli na podejrzenie narodzin i początkow naszej planety. Po tej wyjątkowej podroży czeka niezwykła przygoda – ścieżka, na ktorej spotkamy wspomniane dinozaury. Wśrod nich jest chociażby 64-metrowy Amficelias, przy ktorym każdy może poczuć się jak mrowka. To jednak przedsmak całej przygody, bo staniemy tutaj oko w oko z ponad 70 gatunkami jurajskich mieszkańcow Ziemi. Wśrod nich będzie m.in. zrekonstruowany T-Rex, a także duże, jak i małe gatunki mezozoicznych gadow i płazow. Jak wyglądała podwodna podroż do prehistorii? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy odwiedzając prehistoryczne oceanarium. Można się tam przyjrzeć m.in. megalodonowi, czy uroczemu przodkowi dzisiejszych żołwi. To jednak tylko część z pomysłow na to, jak spędzić rodzinne chwile na terenie JuraParku. Z myślą o małych odkrywcach przygotowano także pełen dinozaurow plac zabaw, w ktorym można wejść do głowy T-Reksa czy pobawić się na olbrzymich huśtawkach. Dzieci fascynuje także olbrzymi małpi gaj, jeden z większych w tej części Polski. Co ważne, wszystkie karuzele i sprzęt posiadają odpowiednie atesty. Stąd zabawa pod opieką rodzicow jest w pełni bezpieczna. Działa także park rozrywki. Statek piracki, dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i euro-bungy. To tylko jedne z wielu niespodzianek, ktore czekają na najbardziej wytrawnych odkrywcow. Co ważne, ze wszystkich wspomnianych atrakcji w JuraParku można korzystać w ramach jednego biletu.

  - Poszukujących dalszej części opowieści zapraszamy do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka – mowi Jolanta Labus z działu marketingu Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. – Tam za pomocą rożnych rozwiązań multimedialnych pokazujemy angażującą opowieść o naszych dziejach. Całość interaktywnej opowieści utrzymaliśmy w konwencji lotu wehikułem czasu. Dlatego przed wejściem na pokład niezwykłego promu, w ktorym cofamy się czasie, nasi goście zakładają specjalne hełmy, a także oczekują na odlot w specjalnej strefie, w ktorej mogą bawić się chociażby podłogami interaktywnymi, czy odkrywać tajemnice rozszerzonej rzeczywistości.

  Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie czeka na gości przez cały długi weekend majowy, od 30 kwietnia do 3 maja, od godz. 10:00 do godz. 18:00. Ostatni prom do przeszłości w Parku Nauki i Ewolucji startuje o godz. 17:00. Na miejscu można skorzystać także z noclegu. 1 maja w Parku Nauki i Ewolucji odbędą się także specjalne pokazy naukowe.
  Będą to:
  12:00 – 13:30 „Wyprawa do wnętrza Ziemi”
  13:40 – 15:10 „Dla kogo kwitną kwiaty”
  15:15 – 16:50 „Tyranozaur – krol bez korony”
  Pokazy będą dodatkową atrakcją w cenie biletu. Odbędą się w Sali Konferencyjnej Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Poprowadzi je dr Andrzej Boczarowski.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Wiesz, jak się żyje w Polsce? To pewnie bez problemu odpowiesz na 10 pytań