Wybierz region

Wybierz miasto

  Universe

  Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Wawrzyńca
  Strzelce Opolskie, ul. Kołłątaja/(77) 4, +48 77 461 24 42

  19:00 Niedziela, 9 sierpnia

  • Brak informacji o cenie

  Universe

  13 października 1981 r. w katowickim Studio Piosenki spotkali się po raz pierwszy i postanowili grać ze sobą Mirek Breguła i Heniek Czich. Głowy pełne pomysłow i wielka radość tworzenia powodowały, że proby odbywały się niemal codziennie, a ich efektem były dziesiątki piosenek (do dziś wiele z nich, cierpliwie czeka na swoje nagranie).

  9 maja 1982r. nastąpił w ich życiu artystycznym arcyważny, pierwszy publiczny występ przed chorzowskim klubem "Kuźnik". Czekając na swoje wejście w programie koncertu, zdali sobie sprawę, że nie mają nazwy! W trojkę (ten jeden, jedyny raz zagrał z nimi na perkusji Jerzy Bednarz), na dziesiątkach małych karteczek napisali swoje propozycje nazwy zespołu, wrzucili do jednego worka i wylosowali... "Zakaz wjazdu". To nie mogło przejść! W końcu zafascynowany Beatlesami Mirek, mając świadomość, że wiele jego tekstow i nastroj ich piosenek kojarzą się z niebem, nocą, gwiazdami... zaproponował "Universe" (od kompozycji Lennona i McCartneya "Across the Universe"). Od tej chwili

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Ekotriki w domowych porządkach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie?