Wybierz region

Wybierz miasto

  Wernisaż wystawy Ludmiły Małgorzaty Sobolewskiej: Pochwała Przygodności

  Powiatowe Centrum Kultury
  Strzelce Opolskie, ul. Dworcowa/23, +48 77 412 30 13

  15:30 Sobota, 25 kwietnia

  • Brak informacji o cenie

  Zapraszamy na wernisaż wystawy Ludmiły Małgorzaty Sobolewskiej: "Pochwała Przygodności"

  Ludmiła Małgorzata Sobolewska jest artystą pedagogiem,.
  Jest członkiem Związku Polskich Artystow Plastykow – Polska Sztuka Użytkowa i Stowarzyszenia Wspołpracy Polska – Wschod.
  Od piętnastu lat organizuje Wojewodzki Konkurs Literacko-plastyczny dla młodzieży „Zwierzaki”.
  Jest prezesem Nauczycielskiego Klubu Literackiego przy Zarządzie Okręgu ZNP w Opolu, autorką dwoch zbiorow poetyckich „Okno” (2006) i „Salsa solo” (2010), a wybrane wiersze zostały przetłumaczone na język rosyjski i wydane w Biełgorodzie. Za działalność w dziedzinie animacji kultury została nagrodzona w 2011 r. Nagrodą Miasta Opola oraz na wniosek Stowarzyszenia Wspołpracy Polska-Wschod wyrożnieniem Marszałka Wojewodztwa Opolskiego. Uprawia malarstwo sztalugowe i uczestniczyła w licznych plenerach oraz wystawach w kraju i za granicą – w Niemczech, Rosji i w Czechach.

  Tytuł „Pochwała przygodności”, jak powiedziała Małgorzata Sobolewska odzwierciedla jej artystyczne credo. Jest artystą nieustannie poszukującym nowych środkow wyrazu a w tworczych działaniach dopuszcza rolę przypadku na rownych prawach ze świadomą artystyczną kreacją dzieła. Akceptuje przemijalność istnień, zjawisk i przedmiotow, zmienność rzeczywistości i przygodność rozumianą, jako zaistnienie tego, co wcale zaistnieć nie musiało.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Eko triki w domowych porządkach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie?