Paczkomat Strzelce Opolskie — sposób na szybki odbiór i wysyłkę paczki

Materiał informacyjny InPost

Jak odebrać paczkę z Paczkomatu InPost? Jak wykorzystać Szybkie Nadania, aby samodzielnie wysłać paczkę? Czy w Strzelcach Opolskich znajdują się Paczkomaty? Dlaczego warto z nich korzystać? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości. Sprawdź, przy jakiej ulicy znajdują się urządzenia InPost i poznaj zasadę ich działania.

Paczkomaty InPost są dostępne całodobowo przez 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę, dzięki czemu paczka dociera do adresata znacznie szybciej niż poprzez inne metody dostawy. InPost dba również o planetę, wdrażając eko rozwiązania, aby dostarczenie przesyłek miało jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. Dzięki temu, że kurierzy zostawiają wiele paczek pod jednym adresem, zmniejsza się emisja szkodliwego dwutlenku węgla oraz spalin. Wielu z nich jeździ samochodami elektrycznymi, aby dostarczać paczki szybko i w zgodzie z naturą.

Paczkomat Strzelce Opolskie

Czy w Strzelcach Opolskich są Paczkomaty? Oczywiście! Urządzenia do odbioru paczek InPost znajdują się w wielu miejscowościach, aby każda osoba mogła skorzystać z ich usług. Paczkomat w Strzelcach Opolskich znajduje się na przykład przy ulicy Marka Prawego 24 lub przy ulicy Ujazdowskiej 2A. Wszystkich urządzeń jest 6, dodatkowo można nadać lub odebrać przesyłkę w PaczkoPunkcie.

W Strzelcach Opolskich znajdują się ruiny średniowiecznego zamku książąt piastowskich. Budowla pochodzi z XIV wieku, a na jej terenie można zwiedzić zabytkową bramę oraz piękny plac. Może uda Ci się wysłać pamiątki najbliższym osobom, aby również mogli poznać historię tego zamku? Najszybciej zrobisz to poprzez Paczkomaty InPost!

Strzelce Opolskie – odbiór paczki

W jaki sposób możesz najszybciej odebrać paczkę? Zdecydowanie z aplikacją InPost Mobile. Pojawi się tam powiadomienie, jak tylko przesyłka dotrze do wybranego Paczkomatu. Wystarczy, że podejdziesz do urządzenia, a na ekranie telefonu wybierzesz opcję „Otwórz skrytkę zdalnie”. Ta metoda umożliwia bezdotykowy odbiór, ponieważ nie trzeba dotykać ekranu maszyny. Po otwarciu skrytki wyjmij z niej przesyłkę, a następnie zamknij drzwiczki!

Jeżeli nie zależy Ci na bezdotykowym odbiorze przesyłki, możesz wykorzystać kod QR lub kod odbioru. Kiedy rozpocznie się proces wysyłki paczki, otrzymasz powiadomienie w aplikacji lub wiadomość e-mail. W komunikacie zostanie podany zarówno kod QR, jak i sześciocyfrowy kod odbioru. W Paczkomacie wystarczy zeskanować QR lub wpisać kod i numer telefonu, a następnie wypatrywać, która skrytka się otworzy.

Strzelce Opolskie – wysyłka paczki

W Paczkomatach InPost jest również możliwe nadanie paczki. Jak to zrobić? Jest kilka sposobów: opcja Szybkie Nadania na stronie internetowej InPostu oraz nadanie przez aplikację mobilną InPost Mobile. Szybkie Nadania, jak sama nazwa wskazuje, są szybkie i bardzo intuicyjne. Wystarczy, że na stronie internetowej InPostu uzupełnisz potrzebne dane, opłacisz wysyłkę, a następnie wydrukujesz etykietę. List przewozowy umieść w widocznym miejscu paczki. Drugi sposób wymaga pobrania aplikacji InPost Mobile. Na ekranie smartfona wybierz ikonę ze strzałką, która odpowiada za możliwość nadania. Kolejne kroki są analogiczne: opłacenie przez telefon oraz nadanie w Paczkomacie. Nie trzeba drukować etykiety!

Dodaj ogłoszenie